Сотий день народження Машівської церкви

9 липня 2017 р. в селі Машів Любомльського району Волинської області віруючі євангельської церкви провели урочисте богослужіння, присвячене столітньому ювілею. Свято зібрало чимало гостей, а тому, щоб розмістити всіх присутніх, як у колишні добрі часи, на вулиці був поставлений намет. Гості прибули не лише з сусідніх сіл, але й областей та країн (Білорусі, Німеччини).

На святі лунала подяка Господу за шлях, пройдений із Ним, за пережиті радості й печалі, що стали історією, а вона сягає початку двадцятого століття, кінця Першої світової війни. Добрим словом згадували тих, хто перший приніс до села та навколишніх хуторів живе євангельське слово, зокрема – Давида Мінчука й інших служителів та їхні добрі справи в Другу світову війну та після неї. Згадували наскільки церква зростала духовно й кількісно в страшні лихоліття, а вона була вогнищем Божої благодаті, про яке знали далеко. Уже в 1920 році церква входила до складу Східноєвропейської місії. Особливість початку реформації Машева полягає в тому, що в селі спочатку покаялися в своїх гріхах люди заможні та освічені.

Перебудова не охолодила машівців. З цього невеличкого села багато хлопців і дівчат роз’їхалися по світі не лише в пошуках кращого життя, а й будувати доми молитви, допомагати на місіонерських точках, звіщати людям Добру Новину. Не сидять вони склавши руки й сьогодні: співочі гурти цієї церкви служать на багатьох євангелізаційних та інших християнських заходах.

Свято було особливим для багатьох родин, які з’їхалися звідусюди, щоб побувати на цьому ювілеї. Кільком членам церкви місцева влада вручила грамоти, а церкві подякувала за співпрацю. Вислухали машівці й привітання від гостей, у тому числі й від старійшин ЦХВЄ: Степана Веремчука, Михайла Панночка, Михайла Близнюка.

Те, що робимо сьогодні, завтра стане історією. Якою вона буде в нас, залежить тільки від наших вчинків і слів, від того, чим ми керуємося. Тому хочеться сказати всім християнам: Євангелія втрачає зміст, якщо ми зі своїх діл, зі свого життя забираємо Христа.

Інна МЕЛЬНИК

Історія Машівської церкви